o_fundacji_misja
Henryk Fundacja

Henryk ma pięć lat. Mieszka w Krakowie. Interesuje się sztuką współczesną, performansem, designem i architekturą. Przyjaźni się z młodymi artystkami i artystami. Organizuje wystawy, często w przestrzeniach site specific, które same w sobie stanowią gotowe instalacje. Prowadzi warsztaty i wykłady, chodzi na spacery. Lubi rozmawiać. Wierzy, że o sztuce współczesnej można mówić prostym i zrozumiałym dla wszystkim językiem. Wierzy, że sztuka ma moc zmieniania przyzwyczajeń, rozsadzania monolitycznych systemów, odczarowywania trudnej przeszłości i budowania lepszej przyszłości. Wie, że to trochę utopijne, ale zupełnie mu to nie przeszkadza. Jak Alicja z Krainy Czarów uważa że wszystko jest możliwe, o ile zna się sposób.

Henryk to fundacja, organizacja pozarządowa, galeria bez stałego adresu, centrum edukacji i badań nad sztuką, historią sztuki i kulturą wizualną. Przede wszystkim jednak otwarta wspólnota, która działa na zasadzie neoplemienia, którą bardziej niż budowanie struktur interesuje bycie razem, nie tyle wobec, co pomimo kryzysów.

Zarząd Fundacji:

Mateusz PiegzaPrezes Zarządu